"321-Start" Festiwal Twórczości Medialnej Młodzieży.

Fundacja "Filmowiec" zaprasza 29 listopada 2021 roku do udziału w festiwalu i warsztatach towarzyszących organizowanych w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (stacja kolejowa PUSZCZYKÓWKO).
Program spotkania rozpocznie się zwiedzaniem Muzeum już od godz 9.00. Później (ok. 10.00) rozpoczniemy pokaz konkursowy filmów "321-Start". Następne działania w programie to pokaz plakatów Polskiej Szkoły Plakatu. Kolejny punkt programu to pokaz i omówienie prac zgłoszonych na konkurs plakatu i fotografii. Planujemy też spotkanie autorskie tematem związane z filmem animowanym. Na zakończenie ogłosimy werdykt Jury i wręczymy wyróżnienia obecnym na sali autorom. 
Informacje szczegółowe:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 880 383 887.
  

Projekt "321-Start" Festiwal Twórczości Medialnej Młodzieży uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje".

Regulamin festiwalu "321-Start"
1. "321-Start" Festiwal Twórczości Medialnej Młodzieży o zasięgu ogólnopolskim, odbędzie się w Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w Powiecie Poznań, w dniu 29. października 2021 roku.
2.  Pokazy filmowe - konkursowe odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: do 13 lat, do 15 lat i do 18 lat. Organizatorzy będą przyjmować do oceny Komisji Kwalifikacyjnej filmy o czasie trwania do 15 min. W wyjątkowych sytuacjach  ( jeżeli czas wypowiedzi artystycznej będzie uzasadniał metraż )  Komisja Kwalifikacyjna będzie mogła przyjąć do pokazu konkursowego film dłuższy ale maksymalni i czasie trwania 30 min.
3. W pokazach konkursowych "321-Start" mogą wziąć udział filmy zrealizowane w latach 2019 - 2021. Nie mogą to być utwory zrealizowane na zamówienie komercyjne, za które autor-producent  otrzymał wynagrodzenie.
4. Autor zgłaszając film wyraża nieodpłatne zezwolenie na jego publiczne wyświetlenie, wyraża zgodę na wykorzystanie fragmentów filmów zgłoszonych do konkursu w programach telewizji i na stronach internetowych, promujących i informujących o festiwalu "321-Start", w filmach o festiwalu realizowanych przez organizatora. Wyraża zgodę na bezpłatne specjalne  pokazy filmu promujące festiwal "321-Start" w Polsce i zagranicą. Zobowiązuje się ujawnić (Karta Filmu) organizatorowi imiona i nazwiska lub nazwy podmiotów mających wkłady twórcze w powstanie filmu (reżyser, scenograf, kompozytor, twórcy utworów włączonych do filmu, aktorzy itd.) i odpowiada za prawidłowość ich ujawnienia, oświadcza że nie narusza niczyich praw autorskich lub pokrewnych, ani jakichkolwiek praw osób trzecich.
5. Termin dostarczenia filmów upływa: 12. października 2021 rok. Filmy muszą być zgłoszone na dokładnie wypełnionej Karcie Filmu, która jest warunkiem przyjęcia filmu do oceny przez Komisję Kwalifikacyjną.   Adres nadsyłania filmów drogą elektroniczną:  www.wetransfer.com   Filmy można zgłosić też drogą tradycyjną, pocztową lub na ręce prowadzącego grupę medialną w danym miejscu.
6. Zgłoszone filmy będą ocenione przez Komisję Kwalifikacyjną pod względem technicznym i artystycznym, a przewodniczył komisji będzie dyrektor organizacyjny Piotr Majdrowicz.
7. Jury powołane przez organizatora, podczas tajnych obrad przyzna nagrody rzeczowe we wszystkich kategoriach wiekowych oraz nagrodę główną bez względu na kategorie.
8. Nagrody wręczymy autorom lub upoważnionym na piśmie osobą w dniu 29. października 2021 roku w Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w Powiecie Poznań. Nagrody nieodebrane nie będą wysyłane ale autorzy będą do końca 2021 roku, będą mogli je odebrać osobiście u głównego organizatora w Poznaniu. Po upływie terminu nagrody trafiają do puli nagród kolejnej edycji festiwalu.
9. Ponadto organizatorzy festiwalu "321-Start" ogłaszają dwa konkursy:   

fotograficzny - pod hasłem "Portret Dziadków"   (1-2 zdjęć)  i   plastyczny - na plakat pod hasłem "Poznaj moje miasto"   (format A3).   Prace konkursowe fotograficzne i w formie plakatu, należy zgłaszać opiekunowi grupy na warsztatach towarzyszących festiwalowi do dnia 12. października 2021 roku.   10. Udział w konkursach i wstęp na prezentacje festiwalowe jest bezpłatny.

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO i SPORTU W RAMACH PROGRAMU  NARODOWEGO  CENTRUM  KULTURY  "KULTURA - INTERWENCJE 2021".

 

 

 

Nasz adres:
Fundacja "Filmowiec"
ul. Mazowiecka 10
60-617 Poznań
NIP: 7811779179

Kontakt:
mail: biuro@kursfilmowy.pl

Socjalmedia i media:

Na możliwość subskrypcji kanału RSS
pozwalają pluginy zastosowane
w przeglądarkach.
Poniżej załączone zostały linki do pluginów:
przeglądarka "Fierfox"
przeglądarka "Chrome"
© 2020 kursfilmowy.pl Designed By